_O3A1817-Edit.jpg
_O3A1817-Edit.jpg

BabYoga


SCROLL DOWN

BabYoga


Baby jóga?!

Asi vám běží hlavou... "Copak miminko může cvičit jógu?"

Ano, může.

Myšlenka BabYogy vychází z pricipů a ideí jógy. Cesty usebrání se...cesty laskavosti (především k sobě)...cesty všímavosti a plné pozoronosti.

Učí maminky být v přítomném okamžiku. Důvěřovat své intuici. Nalézt svou "kotvu" ve vlnách mateřství. A s laskavostí plnou všímavosti prohlubovat přirozené pouto mezi ní a miminkem.

BabYoga nabízí uvolnění a zábavnou interakci mezi rodičem a dítětem. Během praxe vycházíme z Ayurvedského principu péče o miminko i navazujeme na indické masáže miminek. Cviky pro maminky i miminka jsou inspirovány vývojovou kineziologií, kterou objevujeme (někteří znovuobjevují:-)) základní principy pohybu.

Zkrátka umožňujeme dítěti i mamince poznávat vlastní tělo - sžít se s ním, zábavnou formou a přrozeně je stimulovat. Praktikování BabYogy dodává sílu, energii, rovnováhu a ohebnost. V kombinaci s hlasem a podněty rozvíjíme vývoj dítka, hrubou i jemnou motoriku.

Pro malé nahlédnutí do tajů BabYogy se prosím podívejte na BabYoga reportáž, která vznikla za laskavé pomoci portálu www.jogoviny.cz.

A jaké jsou ohlasy maminek? Však se na ně podívejte samy...

Hodiny jogy pro maminky s dětmi jsou pro mě a dceru příjemným zastavením uprostřed týdne. V přátelské atmosféře se odvíjí vždy více než plánovaných 60 minut, neboť jakoby Lenka hleděla v prvé řadě na spokojenost nás samotných než na uplynulý čas. Kromě profesionality a fundovanosti oceňuji naprostou flexibilitu a nepřísnost skladby každé lekce, neboť i nálada a chuť maminek a dětí především je každý týden odlišná – a tak někdy více cvičíme my samy, zatímco děti se nadmíru spokojeně batolí u nohou i po celém prostoru, jindy se věnujeme více dětem a pak si třeba člověk zacvičí doma. Nehledala jsem tu ani tak hard core cvičení jogy, spíše společnost inspirativních rodičů a dětí, klidný a rovnovážný prostor pro tělo i mysl, společnost stejně starých dětí pro miminko a možnost věnovat se druhu pohybu, který mi s postupujícím věkem čím dál více okouzluje. To vše tu nacházím beze zbytku. Ve spokojené a povznesené náladě odcházím vždy i proto, že pozoruji, jak se dcerce hodiny líbí, jak je zaujatá společností jiných malých dětí, jak svobodně si mezi sebou počínají a jak se potulují mezi námi cvičícími dospělými bez ohledu na to, ke komu biologicky patří. Jakoby tu cítily bezpečnost a jistotu. Proto se sem vracíme.
— Radka a Mariannka
Ve čtvrtek jsem byla poprvé s prďolkou na BabYoze. A byla jsem nadšená! Bylo to zklidňující, inspirativní a rozradostňující. Bonusem navíc bylo, že malej pak spal tvrdě a dýl než normálně Určitě stojí za vyzkoušení.
— Lucka a Tadeáš
 
Na BabYoga cvičení s Lenkou se vždy těšíme – nejenže si já trošinku protáhnu tělo, ale Kuba se zapojí do básniček a písniček a navíc se dozvím plno nových věcí (masáž miminek, míčkování, jak vyrobit montessori pomůcky levně). Nejvíc si užívám závěrečnou masáž a relaxaci.
— Drahuška a Kubík
Mila Lenko, dekuji za prvni setkani a seznameni s BabYogou. Jachymek byl spokojeny, pak pekne spinkal a byl mile naladen. Za me take spokojenost…je to prijemny cas a i kdyz joga je soucast mych dni, toto je cas pro poznani nove „tvare“ jogy, kterou tak mohu ukazat a predstavit Jachymkovi. I kdyz cvicim doma, tak tady je uzasne, ze jsou tam ostatni deti, jsi tam ty a je v kolektivu. Tesime se na pristi spolecne jogovani.
— Petra a Jáchym
BabYoga s Lenkou je úžasná jak pro dětičky, tak pro maminky. Lenča je obrovsky inspirující, vždy plná energie, skvělých nápadů a dobré nálady. Pokaždé přijde s něčím novým, vždy má výborné rady a odpovědi na naše všetečné dotazy. Děti v její přítomnosti září štěstím a pohodou, stejně jako maminky :-) Hodiny BabYogy nejsou jen zábavou a zdravým pohybem pro děti a maminky, naučíme se tu i jak masírovat naše miminka, jak jim pomoci s rýmou, jak je motivovat ke správnému vývoji a pohybu, jak si s nimi hrát. Na hodiny BY se s Viktorkou pokaždé šíleně těšíme a snažíme se nevynechat ani jedinou lekci :-)

BY s Lenčou mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí pro svá dítka i pro sebe jen to nej nej nejlepší :-)
— Jana a Viki