_O3A1817-Edit.jpg
LDR_8078.jpg
_O3A1817-Edit.jpg

BabYoga


SCROLL DOWN

BabYoga


O BabYoze...

Je něžné a jemné cvičení pro maminky a jejich miminka, kde snahou je aplikovat principy a idee yogy. Nabízí jak uvolnění tak zábavnou interakci mezi rodičem a dítětem.

Vychází z Ayurvedského principu péče o miminko a navazuje na indické masáže miminek, které po staletí existují v Indii.

Z psychického hlediska BabYoga pomáhá mamince (po porodu) najít rovnováhu a vlastní klid, učí se důvěřovat vlastní intuici a především přináší vytvoření přirozeného pouta mezi ní a miminkem.  

Díky cvikům z postnatální yogy zároveň povzbuzuje krevní oběh, pomáhá pomalu tonizovat bederní a břišní svalstvo, které bylo během gravidity přetěžováno a svaly pánevního dne, které byly po porodu poškozeny. Fyzická BabYoga po porodu tedy dodá novou sílu, energii, rovnováhu a ohebnost.

Miminkům BabYoga nabízí kvalitní fyzickou stimulaci podpořenou specifickými pozicemi, dotekem a hlasem.  Umožňuje zábavnou formou poznávat vlastní tělo a sžít se s ním, odpočívat a přirozeně jej stimulovat.  V kombinaci s hlasem a podněty rozvíjíme jeho vývoj a hrubou motoriku. Pomocí dalších technik se učíme přirozeně podporovat jeho imunitní systém.

Pro malé nahlédnutí do tajů BabYogy se prosím podívejte na BabYoga reportáž, která vznikla za laskavé pomoci portálu www.jogoviny.cz.

A jaké jsou ohlasy maminek? Však se na ně podívejte samy...

Hodiny jogy pro maminky s dětmi jsou pro mě a dceru příjemným zastavením uprostřed týdne. V přátelské atmosféře se odvíjí vždy více než plánovaných 60 minut, neboť jakoby Lenka hleděla v prvé řadě na spokojenost nás samotných než na uplynulý čas. Kromě profesionality a fundovanosti oceňuji naprostou flexibilitu a nepřísnost skladby každé lekce, neboť i nálada a chuť maminek a dětí především je každý týden odlišná – a tak někdy více cvičíme my samy, zatímco děti se nadmíru spokojeně batolí u nohou i po celém prostoru, jindy se věnujeme více dětem a pak si třeba člověk zacvičí doma. Nehledala jsem tu ani tak hard core cvičení jogy, spíše společnost inspirativních rodičů a dětí, klidný a rovnovážný prostor pro tělo i mysl, společnost stejně starých dětí pro miminko a možnost věnovat se druhu pohybu, který mi s postupujícím věkem čím dál více okouzluje. To vše tu nacházím beze zbytku. Ve spokojené a povznesené náladě odcházím vždy i proto, že pozoruji, jak se dcerce hodiny líbí, jak je zaujatá společností jiných malých dětí, jak svobodně si mezi sebou počínají a jak se potulují mezi námi cvičícími dospělými bez ohledu na to, ke komu biologicky patří. Jakoby tu cítily bezpečnost a jistotu. Proto se sem vracíme.
— Radka a Mariannka
Ve čtvrtek jsem byla poprvé s prďolkou na BabYoze. A byla jsem nadšená! Bylo to zklidňující, inspirativní a rozradostňující. Bonusem navíc bylo, že malej pak spal tvrdě a dýl než normálně Určitě stojí za vyzkoušení.
— Lucka a Tadeáš
 
Na BabYoga cvičení s Lenkou se vždy těšíme – nejenže si já trošinku protáhnu tělo, ale Kuba se zapojí do básniček a písniček a navíc se dozvím plno nových věcí (masáž miminek, míčkování, jak vyrobit montessori pomůcky levně). Nejvíc si užívám závěrečnou masáž a relaxaci.
— Drahuška a Kubík
Mila Lenko, dekuji za prvni setkani a seznameni s BabYogou. Jachymek byl spokojeny, pak pekne spinkal a byl mile naladen. Za me take spokojenost…je to prijemny cas a i kdyz joga je soucast mych dni, toto je cas pro poznani nove „tvare“ jogy, kterou tak mohu ukazat a predstavit Jachymkovi. I kdyz cvicim doma, tak tady je uzasne, ze jsou tam ostatni deti, jsi tam ty a je v kolektivu. Tesime se na pristi spolecne jogovani.
— Petra a Jáchym
BabYoga s Lenkou je úžasná jak pro dětičky, tak pro maminky. Lenča je obrovsky inspirující, vždy plná energie, skvělých nápadů a dobré nálady. Pokaždé přijde s něčím novým, vždy má výborné rady a odpovědi na naše všetečné dotazy. Děti v její přítomnosti září štěstím a pohodou, stejně jako maminky :-) Hodiny BabYogy nejsou jen zábavou a zdravým pohybem pro děti a maminky, naučíme se tu i jak masírovat naše miminka, jak jim pomoci s rýmou, jak je motivovat ke správnému vývoji a pohybu, jak si s nimi hrát. Na hodiny BY se s Viktorkou pokaždé šíleně těšíme a snažíme se nevynechat ani jedinou lekci :-)

BY s Lenčou mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí pro svá dítka i pro sebe jen to nej nej nejlepší :-)
— Jana a Viki
LDR_8078.jpg

Lektorka


Lektorka


Jmenuji se Lenka Gajdoštíková a jsem maminkou dvou malých kloučků. Huga 4 roky a Oskara 18 měsíců. Před tím než se rozhodnete vyzkoušet BabYogu, možná vás bude zajímat kdo vlastně jsem a jak jsem se k BabYoze dostala.

Jóga mi vstoupila do života už jako malé cácoře, která se plácala v těžkém astmatu, ekzémech a alergiích. Při prvním ozdravném pobytu, s velice alternativním katolickým knězem ve švýcarských alpách, jsem přičichla k východní medicíně a ranním pozdravům slunce. Po měsíci intenzivní terapie stravou, chozením na boso a jógou jsem se vracela jako jiná Lenka. A tam to celé začalo….ať se mé kroky ubíraly kamkoliv, jóga ke mně přicházela pravidelně v různých směrech i podobách.

Dnes je nedílnou součástí mého života, i když její cesta je pro mě někdy dosti náročná, ale cesta je cíl! Je pro mne momentem souznění těla a duše, obohacuje mne o vnitřní klid, je to takový můj záchranný bod či lépe přístav. Vystudování lektora jógy mě však nasměřovalo víc sama k sobě a proto jsem se i v průběhu těhotenství snažila najít vhodnou formu jógy pro moji novou životní fázi – mateřství.

Náš první syn Hugo se nám narodil před 4 lety a baby jógu jsem se snažila začlenit hned od nelehkých začátků. Když jsem viděla její výsledky na sobě i na synovi, a to především výsledky v emoční úrovni, říkala jsem si, že to je spíš (než zábavná interakce s dítětem) komplexní „léčebný“ proces plný masáží, cvičení jógových ásan pro miminka i maminky.  Dnes po intenzivním praktikování si myslím, že by měla být „předepisovaná“ každé uspěchané mamince.

Proto jsem odjela vystudovat certifikovaný lektorský kurz Birthlight baby jógy ve Velké Británii a v Praze založila její značku BabYogy, kterou již 3 roky šířím mezi podobně smýšlející maminky, posouvám, piluji a dotvářím další systémy pozic (testovaných na mém druhém synovi) pro blahodárný vývoj pouta mezi maminkou a miminkem. Prostě někdy láskyplný dotek, zastavení se, procítění, jemná masáž a vědomé cviky udělá víc než tisíc doktorů.

Jak to na mé lekci s miminky dříve vypadalo se můžete podívat zde nebo přijďte osobně BabYogu okusit. Aktuální přehled kurzů a seminářů nalezenete v sekci "kdy a kde".

Těším se až potkám také Vás… maminky, miminka… mou nekonečnou inspiraci !