Je to tady... 1. června! Den všech dětí světa, ale také jakýsi signál, že létní měsíce jsou tu dříve než se rozkoukáme. Miluji toto období. Počasí se rapidně otepluje, zmrzliny chutnají tak nějak lépe a vidina letních prázdnin ve mě vyvolává radost, ale zároveň i paniku, co budeme celé ty dva měsíce podnikat!

Do příprav progamu a plánů na letní prázdniny jsem se pustila již před několika týdny. Jak je strávíme, kam pojedeme, co budeme dělat. Přípravu na toto období zásadně nepodceňuji neb se mi to pěkně vymstilo a jak se říká: "chytrý člověk se ze svých chyb poučí a hloupý je zopakuje!" ;-)

Jedna z hlavní části programu jsou naše denní "čtenářská okýnka". Místo odpoledního spánku, který už nějakou tu dobu děti neprovozují (ačkoliv my bychom o to opravdu hodně stáli!! :-) ), jsme k sobě přituleni a čteme, prohlížíme, diskutujeme, ledové čajíky popíjíme, prostě všemi smysly prožíváme knihy. A jelikož jsme fajšmekři, říkala jsem si, že by byla škoda se s vámi o pár tipů nepodělit.

Leporelo o netopýrovi Ferdinandovi není jen tak ledajaké! Dá se poskládat do funkčního domku!

Leporelo o netopýrovi Ferdinandovi není jen tak ledajaké! Dá se poskládat do funkčního domku!

Jedno z našich nejoblíbenějších nakladatelství je Běží liška. V jejich nabídce jsou velmi kvalitně řemeslně, ale i výtvarně a textově zpracované knihy, které nadchnout jak malé tak velké čtenáře. Najdete u nich knihy pro nejmenší čtenáře jako jsou poctivá leporela, lepená na silném kartónu a vázaná v plátně. Pamatujete za nás leporela "Polámal se mraveneček"?! Většina z nás je máme dodnes. Bohužel dnes je skoro nikde už nenajdete neb to s nimi nakladatelé vzdali. Najdete však u nich i jiné krásné knihy s originálními příběhy nebo nápaditým zpracováním tématu.

Pravděpodobně jste už slyšeli o jejich HRAVOUCE, která se stala (nejen) předvánoční legendou. Sehnat ji pro Ježíška pod stromeček, byla chvílemi dosti kovbojka! Ale ten náš ji sehnal a vyhrál s ní na plné čáře. Myška a její osobité podání fungování přírody způsobilo nejednu vtipnou historku u nás doma. Například nedávno se Oskar nechal slyšet, že si dá k svačince žížalky (ty "zdravé" od Hariba - NO COMMENT). Když jsem se tomu zasmála a zeptala se ho, jak mu je mám servírovat, zda-li na toustu nebo k jablíčku, suše odvětil: "Samotné!". Jediné přání bylo, aby si je mohl nakousnout. Zůstanou totiž pak déle čerstvé! :-))) Zkrátka děti i vy se dozvíte plno zajímavostí z přírody, o kterých jste třeba ani nevěděli. Takže Hravouka s námi v batůžku určitě poputuje a k ní přidáme ještě skvělou Pohádku o Ipsíkovi!

A protože je ten MDD - Mezinárodní Den Dětí a Mládeže, mám pro vás první GIVEAWAY právě z tohoto nakladateství! 

S klukama jsme pro vás vybrali naše oblíbené knihy: leporelo "Lední medvědi odcházejí za štěstím" a "Pohádku o Ipsíkovi".

Pokud chcete zkusit tyto knihy pro své dítko vyhrát, nechte nám tu komentář, kterou knihu byste si přáli se svou emailovou adresou a to do soboty 10. 6. 2017. Po té vylosujeme z komentářů dva vítěze, mezi které rozdělíme tituly a následně je vyhlásíme na facebooku BabYogy. Pro převzetí výhry vás pak zkontaktuji na uvedenou emailovou adresu.

Závěrem bych asi dodala, že krásných knih u nich najdete spoustu. My bychom je moc rádi podpořili osvětou. Ještě vám prozradím jednu pikantnost! Znám jejich příběh i lidi, kteří za nim stojí a smekám nad jejich nadšeností a houževnatostí. Jsou to jedni z mála, kteří knihy nedělají ani tak pro peníze, ale především pro lásku k nim, s touhou o pozvednutí kvality knižního světa! A to se jim myslím opravdu daří!

Krásné kochání se a lenošení u knih!

Len

 

 

 

11 Comments