Od roku 2013 mají pro mě Vánoce úplně jiný rozměr. Není to jen očekávání na příchod spasitele, ale pro nás v ten rok to bylo očekávání na příchod našeho druhého syna, Oskárka. Termín byl v půlce prosince. Do té doby i po té jsme si několikrát udělali výlet do porodnice, ale nic z toho nevzešlo :-)) Nezbývalo než čekat. Chvíli to vypadalo, že to bude na Štědrý den, ale nakonec si to rozmyslel.:-) Oskárek si počkal a přišel na svět až po svátcích vánočních a to 27. prosince.

Kdysi dávno jsem zaslechla zajímavou myšlenku Lucie Groverové (autorka "Aby porod nebolel a matka5 dětí!).  "V narozeninových dnech se nám zrcadlí způsob příchodu na svět!" Navíc pokud si správně pamatuji, tak Lucka zároveň zmiňovala, že je zde velká možnost si uvědomit podvědomé vzorce, které jsme si porodem "naprogramovali", nahlédnout do nich jako do otevřené knihy a vědomě je zpracovat/změnit. 

A tak s každými svými narozeninami, ale hlavně narozeninami svých dětí (ty si jaksi více pamatuji:-)) se k této myšlence vracím. Nejzajímavější na tom celém asi je, že jsem u obou kloučků měla diametrálně odlišný porod, pocity i prožitky. A tak i prožitky kolem narozeninového dne kloucků jsou rozdílné.

Oskárkovi první narozeniny:D

Oskárkovi první narozeniny:D

U Oskárka jsem byla plná očekávání a víry, že tentokrát to bude "podle mých představ" tj. bez léků, bez tlaku zdravotnického personálu a hlavně více v mých rukách. Den jeho porodu byl pro mě jeden z nejzlomovějších dnů v mém životě. Ten den jsem pochopila, hned několik věci.  Prožila jsem intenzivní zásah mateřské lásky v momentě Oskarova zrození. Zjistila jsem jakou obrovskou fyzickou a psychickou sílu máme - my ženy. Jakou atomovou sílu může i má naše myšlenka. Ale hlavně jak silný dar intuice a vnitřního vhledu si v sobě neseme a máme.   

Už v průběhu posledních tydnů těhotenství se mi vkrádala myšlenka na porod jen v bezpečném kruhu žen bez zásahu či zraku mužů. Ale manžel si přál být u porodu a nechtěla jsem mu ten zážitek odepírat. (Přeci jen u prvního porodu to byl ON, kdo první držel našeho synka a díky komu Hugo nebyl ani chvilku sám! (Jak je ten zážitek propojil, uf!)) A jak to dopadlo tentokrát? Nakonec samotné narození Oskárka nestihl! Oskar se totiž rozhodl přijít na svět během 20 minut a to bez předchozího varování! Z ničeho nic šíleně nakopnul pod žebro a mě bylo jasné, že se rozhodl. (Je pravda, že jsem mu chvíli před tím posílala myšlenku, že to spolu zvládneme a že jsme už na něj připraveni.) Mrkla jsem na hodiny. Ukazovali 11:45, ale já měla vidění "12:05". Oskin se začal dost rychle tlačit na svět. Tentokrát už mu bylo jedno, že ho tahá zpátky krátký pupečník! :-) Což na jeho povahu sedí do dnes. Je velmi umanutý, svéhlavý a rozhodný!!! Jde si za svým, i když se třeba toho dosti bojí:-)

první dny Oskárka

první dny Oskárka

Zároveň jsem si moc přála, abych tentokrát zvladla porod opravdu SAMA. Bez léků, bez pomocného tlaku porodní asistentky na břicho a hlavně bez neodsouhlasených lékařských zásahů. Podvědomě jsem věděla, že potřebuji být v TEN MOMENT konečně jen SAMA ZA SEBE. A stalo se. Oskárek se narodil ve 12:05 mezi pár velmi tichých a empatických žen z řad zdravotního personálu, které mi dodávaly neuvěřitelnou odvahu v momentech, kdy jsem o sobě pochybovala.

Zatím každý jeho narozeninový rok se cítím stejně jako v den jeho narození. Plná síly i když s trochou pochybností, pocitem natěšení, vděčnosti a sounaležitosti. Každý rok se ve stejný den spontálně podívám na hodinky přesně ve 12:05! A tentokrát jsem Oskárkovi i ve 12:05 neplánovaně gratulovali!

Oskarmá narozeniny

Jo a kdyby vás náhodou pro inspiraci zajímalo, co dostal ten náš kluk jako dárek - tak úplně boží dřevěnou ponorku. Oskin totiž miluje plnou vanu :-) Nanosi si tam z lega postavené ponorky a zkoumá s brýlemi podvodní vanový svět :D Už se těším až v praxi vyzkoušíme tuhle ponorku, do které neteče a řídí ji tři malí Pišlíci! Navíc na této ponorce dítko má možnost pochopit sílu magnetismu. Třeba zrovna i vyvažováním magnetků tak, aby se ponorka volně vznášela pod hladinou a ne rovnou klesla ke dnu. Nejlepší na tom je, že Pišlická ponorka je certifikovaná pro použití od jednoho roku. Takže věřím, že jednou bude bavit i další malé potápky. Pišlíci navíc mají nejen ponorky, ale i letadla, auta a lodě... mrkněte

Krásný zbytek "devítkového" roku. Dokončete, co nechcete už se sebou "tahat" a hodně elánu, sil a optimismu do "jedničkového" roku plodného a podporujícího nové začátky :-)

S láskou,

Len

Comment