Zítra to zase vypukne! No, jo! Začíná září!! A s ním školky, školy, kroužky a pomalu přicházející podzim. Miluji babí léto, ale bohužel podzim ho nabízí jen chvilenku. Příliš rychle jej vystřídá sychravo, vlhko, vítr, déšť a chlad. Období, kdy děti velmi jednoduše nastydnou. Virózy se vrátí v plné palbě a jeden, aby vymýšlel, jak děti co nejfunkčněji obléknout. A to je podle mě otázka, kterou si klademe všechny. Ať už jsou to batolata, která lezou po čtyřech, nebo děti školkou/školou povinné. Myslím, že minulý rok jsem to už konečně vychytala a našla pár vychytávek, o které by bylo škoda se nepodělit.

VRSTVIT, VRSTVIT, VRSTVIT aneb první vrstva je základem úspěchu

Můj muž rád sportuje a děti bral už od miminek se sebou. No jo, ale mít malého ve vozítku za kolem (s minimem pohybu), když fouká vítr a je vlezlo?  Základem pro jakýkoliv věk od kojence po školáka je funkční prádlo.

U miminek jsem ráda používala prádlo s termoregulačním materiálem Outlastem, které snižuje pocení miminka, neškrábe a neškrtí. Mrkněte, když tak na LITTLE ANGEL. Je to česká firma z Tábora, která šije klasické i termo oblečení. Mám je moc ráda, ale asi častým používáním a praním mi jejich produkty začaly žmolkovatět a tvrdnout. Nicméně rozhodně do roku věku dítka byly nepřekonatelné. (Ono toho totiž na trhu moc nenajdete. Nebo najdete, ale ty ceny!!!)  Druhá česká firma, která šije kvalitní termo prádlo od miminek po děti do cca 8 let, je LITTLE THINGS. Mají hezké designy, pěkné a kvalitní látky, ale nejvíc mě baví jejich termo prádlo s termolite. Zatím jsem s ním maximálně spokojená. (S tepláčky už tolik ne:-() Cena versus výkon jsou více než uspokojivé. Mrkněte třeba na podvlíkací tričko, které má dírku na paleček, takže se neshrnuje, a k tomu termo kalhoty vhodné jako první vrstva. V podobné cenové hladině se pohybuje ozkoušená švédská firma KOZI KIDS, která mě dost baví, protože dělá od první vrstvy po tu nejsvrchnější od nejmenších dětí po teenagery. Ve specializovaném obchůdku Outdoor Baby v Dejvicích si je můžete osahat, ozkoušet a porovnat s druhou variantou COLOR KIDS, kterou ráda používám pro její pevnost, když vím, že se kluci budou nepravidelně pohybovat. Ceny všech tří značek jsou podobné.

2.  vrstva - FLEECE

Většina maminek dá přes termoprádlo ještě další vrstvu ala tričko a legínky. Věřte mi, je to zbytečnost. Naopak se vám děti zpotí a budou se pohybovat jako sněhuláci. Podle počasí stačí přes termoprádlo dát buď lehkou fleece mikinu nebo silnější (vyšší chlup). (Případně oboje v zimních měsících.) Značek na trhu je plno od H&M, české šikovné maminky i zkušené severské země. Mezi moje nejoblíbenější značky patří COLOR KIDS. Mají krásné a nadčasové designy, nekazí se jim zipy a mají plno vychytávek.  Fleece mikin na trhu najdete opravdu hodně. Nicméně málo které mají takovou super dětskou vychytávku - prodloužená záda (dětem nelezou záda, když se předklánějí), vysoký krk nebo i náplety na rukávy (při oblékání další vrstvy se nesrolovávají). Jsou to drobnosti, ale s malými neposedy k nezaplacení. Docela pěkné a vychytané má česká značka CHIARO BABY, která šije rostoucí dětské oblečení, takže výrazně v průběhu času ušetříte. 

KALHOTY

Právě u CHIARO BABY mě nadchly podzimní zateplené bavlněné tepláky, které mají softshell na zadku  a kolenech. Nejvíc namáhavých místech oblečení. Mají náplety na nohavicích i v pase, takže vhodné pro štíhlé i silnější dítka. Vzhledem k tomu, že Oskar je hubeňour, (kterému konfekce v pase padá:-)), byla jsem nadšená, když mi kalhoty na něj ochotně upravili. Dělají i rostoucí softshelky kalhoty, takže naše volba byla jasná. Mrkněte níže na to, jak vypadají na dětech :)

Podobnou variantu kalhot jako sofshel materiál, dělá i KOZI KIDS, DIDRIKSON (od 90cm) nebo česká značka HANNAH. Materiál je nepromokavý, neprofoukne a dýchá. Design velmi jednoduchý a líbivý. Cena je dost podobná kvalitním softshell kalhotám.

U malých dětí, které teprve začínají chodit, často padají, rádi sedí v loužích a zkoumají přírodu všemi smysly, mám ozkoušeny dvě varianty. Softshel overal, který je vhodný na teplejší suchý podzim nebo pogumované kalhoty s laclem. Ty se dají levně koupit v Tchibu nebo Lídlu, ale dají se koupit i s více vychytávkami například od již zmiňované KOZI KIDS či MAXIMO. Vzhledem k tomu, že gumové kalhoty jsou náchylné na podrápání jsem volila levnější variantu a v teplejším zimním období je používala i na sníh. Nicméně u starších dětí s tím už zase tak moc spokojená nejsem, protože materiál díky gumě nedýchá a dítka se potí.

Rostoucí softshell bundy CHIARO BABY v akci. Byl březen a venku kolem 8 stupňů. Bylo větrno a klukům byla zima na ruce - náplety posloužili jako rukavice :-))

Rostoucí softshell bundy CHIARO BABY v akci. Byl březen a venku kolem 8 stupňů. Bylo větrno a klukům byla zima na ruce - náplety posloužili jako rukavice :-))

VRSTVA 3. aneb bundy

 Budu se opakovat, ale zase softshel bunda. Ideálně vychytaná tak, aby buď šly stahovat rukávy nebo rovnou měly na konci rukávů úplety. Prodloužená záda a vysoký krk, aby dětem nefoukalo na krk. Jen když budete kupovat - koukejte na tloušťku softshelu a kvalitu zipu. Jeho oprava je drahá a zip je u malých dětí velmi namáhaný. Například. Minulý rok jsme měli z Tchiba bundu a zip odešel po cca 3 měsících. Na tento podzim jsme již vybaveni od CHIARO BABY :-) Dobré je, že máte-li kvalitní oblečení a zima není příliš krutá, vystačíte si s přehledem na 3 sezóny jako my:)

VRSTVA NA PLEŤ

Moji kluci už od miminka trpí na vysušenou pokožku právě v podzimních a zimních měsících. Zkoušela jsem toho hodně, ale zatím naším výhercem je  Welleda - zimní měsíčkový krém s ovčím tukem! Minulý rok jsem ho koupila i v DM nebo lékárnách.

Máte-li i vy nějaké ozkoušené, ověřené, vychytané a kvalitní značky... dejte vědět :)

Užijte si všechny krásy podzimu

Len

Comment