Vím, že bydlíme v Praze. Tudíž možností je tu pro všechny a všechno více než dosti. Ale najít místo, kam zajít na oběd s dětmi je trochu náročnější než najít pěkné hřiště :)

Asi nejčastěji dostávám dotazy, kam mohou maminky/kamarádky s dětmi zajít po lekci BabYogy na oběd. Proto jsem pro vás přichystala pár tipů na má oblíbená místa, kde je to children friendly a ještě si opravdu pochutnáte.

VÝTOŇ & PODOLÍ aneb v blízkosti jógového studia GrainSpace

Restaurace Podolka je sice u porodnice v Podolí, tudíž jednu zastávku tramvají nebo 10 min chůze od studia kočárkem, ale rozhodně stojí za to! Nejenom, že skvěle vaří, ale hlavně je tam móóóc příjemně. V létě můžete využít slunné terasy u Vltavy a nebo v chladnějším počasí zasednout ke stolům u dětského koutku v levé zadní části restaurace. Koutek je v tiší části restaurace a je vybaven několika jídelními židličkami. Majitelé mysleli i na mslné jazýčky dětí a tudíž v menu naleznete i velmi dobré dětské pokrmy.

Restaurace Podolka, Praha

Restaurace Podolka, Praha

Vyzkoušejte také krásnou kavárnu "ČEKÁRNA"  schovanou po pravé straně ulice Vratislavovy číslo popisné 8. Vyrazíte do kopce kolem školy směrem nahoru k Vyšehradu a hned vedle zahlédnete její prosklenou výlohu s nápisem "Cekárna". Kavárna je uvnitř sice trochu menší, ale má nádhernou zahradu ve vnitrobloku.

 

LETNÁ aneb v blízkosti Mama Baby studia

The Farm aneb Urban kitchen & Coffee - je příjemná kavárno/restaurace s dětským koutkem na Korunovační ulici cca 10 min chůze od Mama Baby Studia. Skvěle vaří, obsluha je velmi milá a děti vítáni. Pokud si dobře pamatuji, mají i dětské menu :-)

Mama Coffee pod Lipami se nachází 5 minut od studia v Čechově ulici téměř u křižovatky. Je to mé oblíbené místo hlavně v létě na předzahrádce, kde si pochutnám na lehkém obědu a výborné kávě FairTrade. A nebojte, sice dětský koutek nemají, ale na děti skrz prsty rozhodně nekoukají!

 

ANDĚL & ŠVANDOVO DIVADLO aneb v blízkosti Bindu studia

Kavárna Mezi řádky je jedna z mála kaváren s velmi milým příběhem. Najdete ji na Štefánikově ulici hned kousek od tramvajové zastávky Arbesovo náměstí. Kavárna je sociálním podnikem, který umožňuje pracovat lidem s lehkým mentálním postižením. Můžete sem před/po lekci sem zaběhnout na výbornou kávu, snídani i lehký oběd (polévka, sendvič, salát). V kavárně si navíc pochutnáte i na čerstvém pečivu, které dováží z jejich pekárny Na Návsi. V kavárně najdete židličku pro batolata i přebalovací koutek, ale hlavně příjemné prostředí mezi spoustou krásných knih.

Lokal Blok najdete v malé uličce nalevo od baziliky sv. Václava. Najdete tam nejen jídelní židličky pro nejmenší, ale hlavně dětský koutek a přebalovací pult. Jídlo si zde vyberete bez problémů i z polední nabídky.

Kavárna co hledá jméno je sice z doporučovaných restaurací nejdále, ale stojí za to. Najdete ji na ulici Stroupežnického na Smíchově. Projdete hlídaným parkovišťěm mezi domy a kavárna vám hned nabídne jiný svět. Je totiž v krásném tichu, schovaná pod kaštany ve dvoře. Děti tam najdou venkovní pískoviště a něco malého na zub potěší děti i rodiče.

 

1 Comment