Nevím jak vy, ale já listopad miluji. Příroda hýří barvami a připravuje se k dlouhému zimnímu spánku. Některé dny je světlo tak zlaté, že stromy září zlatem. Jindy je venku chlad a mlha, že by psa nevyhnal. A právě v tomto období si pražská metropole pro vás a vaše ratolesti připravila několik zajímavých víkendových akcí, které stojí za zmínku.

Rosteme pro život - 5 a 6. listopadu

Rosteme pro život - 5 a 6. listopadu

ROSTEME PRO ŽIVOT - Sobota 5. a neděle 6. listopadu 2016 (10-17 hod), ZŠ Barrandov, Praha 5

Moje velmi oblíbená prodejní výstava Rosteme pro život! Místo, kde si budete moci prohlédnout i zakoupit smysluplné hračky a jiné pomůcky, které přirozeným způsobem podporují rozvoj a vzdělávání dětí. Můžete se těšit na inspirativní akci pro celou rodinu, pro děti je připraveno velké množství rozmanitých dílniček. Pro mě je to hlavní místo, kde hledám inspiraci na dárky pro kluky a zároveň sbírám inspiraci na tvoření s nimi. Vřele doporučuji. Vstupné pro děti je zdarma a dospělí platí 100 Kč.

zdroj: KUK! FEstival Praha

zdroj: KUK! FEstival Praha

Kuk!Festival - sobota 12. a neděle 13. listopadu 2016 (10-16), KC Zahrada, Praha 11

Tak na tento festival se velmi těším. Jedná se o první festival, který cílí na ty nejmenší špuntíky a už jen to se musí ocenit. Navíc sázkou na jistotu je tým tvůrců festivalu - a tím není nikdo jiný než tvůrci slavných VyšeHrátek pro starší děti :) Ale co to tedy ten KUK je. KUK je prvním českým multižánrovým festivalem, který cílí především na návštěvníky od 10 měsíců do tří let. V zahraničí velmi oblíbený žánr theatre for the very young, tedy divadlo pro ty nejmenší, se vyznačuje odlišným přístupem k divákům. Zprostředkovává první zkušenost dětí s divadlem a je tak nepochybně důležitou součástí divadla jako takového. Nesnaží se o předání příběhu, jedná se spíše o nabídku ke hře. Kromě divadýlek se můžete také těšit na různé dílny, workshopy a bludiště pro naše nejmensí. Vstupné je dle typu vybraného programu, ale pohybuje se mezi 70-100 Kč. A jen tak mimochodem... my s BabYogou tam budeme také!

Mini Festival

Mini Festival

Mini Festival - pátek 25. až neděle 27. listopadu (10 až 17 hod) Praha 1

Poprvé byl Mini Festival na jaře v Pelleově vile a hned s obrovským ohlasem. Jsem moc ráda, že se dámy toho nebály a připravily předvánoční druhý ročník :-) A v čem se mini liší? Je koncipován jako stylový a zároveň hravý festival, kde si na své přijdou malí i velcí. Vystavovatele jsou pečlivě vybírani tak, aby jejich sortiment byl originální, kvalitní, pro děti i dospělé pritažlivý a vymykal se běžné komerční nabídce. Převažující domácí autory, značky a firmy jsou zasazeni do kontextu několika výrazných zahraničních zástupců. Čerstvé novinky se na mini potkávají s generacemi prověřenými ikonami. Nabídka festivalu je pestrá a doplňuje ji nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií a úplně náhodou tam bude i BabYoga v pátek podvečer a sobota dopoledne!

PLAYON CRAYON v akci aneb jak jsem testovala

PLAYON CRAYON v akci aneb jak jsem testovala

Listopad má čtyři víkendy a z toho na tři je připraven super program pro rodiče s dětmi :) Věřím, že tam naleznete plno zajímavých tipů. Jako jsem našla jeden nedávno já a to super pastelko-voskovky PLAYON CRAYON. Jedná se o pastelky, které nešpiní, jsou ideální pro první úchop do dětské ručičky a variabilita nápadů k čemu všemu se dá využít je čistě na vás. Cena se pohybuje kolem 250 Kč. Kdybyste po nich také toužili, objednávám je přímo u výrobce 7. listopadu a věřím, že bude nějaká slevička. Pokud byste se chtěli k nám připojit stačí napsat viz níže.  Užijte si listopad naplno a třeba se na některém festivalu/výstavě uvidíme..