Jmenuji se Lenka Gajdoštíková a jsem maminkou dvou malých kloučků. Huga 4 roky a Oskara 18 měsíců. Před tím než se rozhodnete vyzkoušet BabYogu, možná vás bude zajímat kdo vlastně jsem a jak jsem se k BabYoze dostala.

Jóga mi vstoupila do života už jako malé cácoře, která se plácala v těžkém astmatu, ekzémech a alergiích. Při prvním ozdravném pobytu, s velice alternativním katolickým knězem ve švýcarských alpách, jsem přičichla k východní medicíně a ranním pozdravům slunce. Po měsíci intenzivní terapie stravou, chozením na boso a jógou jsem se vracela jako jiná Lenka. A tam to celé začalo….ať se mé kroky ubíraly kamkoliv, jóga ke mně přicházela pravidelně v různých směrech i podobách.

Dnes je nedílnou součástí mého života, i když její cesta je pro mě někdy dosti náročná, ale cesta je cíl! Je pro mne momentem souznění těla a duše, obohacuje mne o vnitřní klid, je to takový můj záchranný bod či lépe přístav. Vystudování lektora jógy mě však nasměřovalo víc sama k sobě a proto jsem se i v průběhu těhotenství snažila najít vhodnou formu jógy pro moji novou životní fázi – mateřství.

Náš první syn Hugo se nám narodil před 4 lety a baby jógu jsem se snažila začlenit hned od nelehkých začátků. Když jsem viděla její výsledky na sobě i na synovi, a to především výsledky v emoční úrovni, říkala jsem si, že to je spíš (než zábavná interakce s dítětem) komplexní „léčebný“ proces plný masáží, cvičení jógových ásan pro miminka i maminky.  Dnes po intenzivním praktikování si myslím, že by měla být „předepisovaná“ každé uspěchané mamince.

Proto jsem odjela vystudovat certifikovaný lektorský kurz Birthlight baby jógy ve Velké Británii a v Praze založila její značku BabYogy, kterou již 3 roky šířím mezi podobně smýšlející maminky, posouvám, piluji a dotvářím další systémy pozic (testovaných na mém druhém synovi) pro blahodárný vývoj pouta mezi maminkou a miminkem. Prostě někdy láskyplný dotek, zastavení se, procítění, jemná masáž a vědomé cviky udělá víc než tisíc doktorů.

Jak to na mé lekci s miminky dříve vypadalo se můžete podívat zde nebo přijďte osobně BabYogu okusit. Aktuální přehled kurzů a seminářů nalezenete v sekci "kdy a kde".

Těším se až potkám také Vás… maminky, miminka… mou nekonečnou inspiraci !