LDR_1190 HR.jpg
IMG_1820.JPG
IMG_1744.JPG
IMG_1833.JPG
IMG_1758_1.JPG
LDR_1190 HR.jpg

BabYoga 0


NOVOROZEŇÁTKA až stabilně držící hlavičku

SCROLL DOWN

BabYoga 0


NOVOROZEŇÁTKA až stabilně držící hlavičku

BabYoga 0 je speciálně určen pro miminka od 7 týdnů. Samozřejmě pro jejich maminky, které ošetřující lékař uznal za zdravé a připravené na cvičení. Naučíme se správné manipulaci s miminkem, masážím, jógovým ásanám pro zklidnění miminka i jeho zdravý harmonický vývoj. V jednotlivých ásanách budou představeny různé modifikace dle individuálních potřeb jedince. Maminkám vybereme vhodné ásany pro postupné zapojení tělesného aparátu plně do provozu.

Kontraindikace: horečnaté stavy a infekční onemocnění, onemocnění srdce a problémy s ním spojené u miminek

Lekce trvá 45 minut a je formou kurzu, který navazuje na BY I.

V některých studiích jsou otveřené lekce BY0/I, kde jsou děti od cca 2-3 měsíců po dobu plazení se

IMG_1820.JPG

BabYoga I & I/II


NEMOBILNÍ - od stabilního držení hlavičky po fázi lezení

BabYoga I & I/II


NEMOBILNÍ - od stabilního držení hlavičky po fázi lezení

BabYoga I - nemobilní - je speciálně pro miminka kolem 3-4 měsíců až po období plazení. Naučíme se správné manipulaci s miminkem, masážím, jógovým ásanám pro zklidnění miminka i jeho zdravý vývoj. A maminkám připravíme ásany vhodné po porodu.

BabYoga I/II - aktivní miminka - je určen pro zatím ještě nemobilní miminka, která jsou na zádech již neklidná a pokoušejí se pivotovat, pérovat na kolínkách, plazit se nebo i případně laškující s lezením. Miminka potřebují už trochu “akčnější” BabYogu, která je přizpůsobena jejich novým možnostem. Budeme zpívat, jógovat, dělat blbiny i se zaměřovat na správný psychomotorický vývoj, jemnou a hrubou motoriku. 

Obě úrovně jsou i samozřejmě pro jejich maminky, které ošetřující lékař uznal za zdravé a připravené na cvičení.

Lekce trvá 45 min a zacvičí si miminka i maminky dle aktuálního rozpoložení.

 

 

IMG_1744.JPG

BabYoga II


MOBILNÍ - lezoucí

BabYoga II


MOBILNÍ - lezoucí

BabYoga II je určena pro plazící se a lezoucí děti. Miminka potřebují akčnější BabYogu, která je přizpůobena jejich novým možnostem a dovednostem. Budeme zpívat, jógovat, dělat blbiny i se zaměřovat na správný psychomotorický vývoj, jemnou a hrubou motoriku.

BabYoga II/III je určena pro aktivně lezoucí a laškující se s chůzí i stojem batolata. Děti potřebují mnohem volného prostoru pro zkoumání i jiný druh pohybu a akce. Proto je přizpůsobena jejich novým dovednostem a zároveň je jemně stimuluje k dalšímu zkoumání svého těla. A na co se tedy těšit? Budeme společně prozkoumávat jejich dovednosti i charakter. Zpívat, jógovat a dělat blbiny. Zaměřovat se na správný psychomotorický vývoj, jemnou a hrubou motoriku. Stane-li se, že se dětem nebude chtít moc spolupracovat, budeme věnovat větší pozornost nám, maminkám.  

Lekce trvá 45 min a zacvičí si miminka i maminky dle aktuálního rozpoložení.

 

IMG_1833.JPG

BabYoga III


CHODÍCÍ - 2 až cca 4 let

BabYoga III


CHODÍCÍ - 2 až cca 4 let

BabYoga III je vhodná pro chodící děti od 2 let až cca 4 roky a jejich rodiče. Lekce jsou koncipovány jako společná jógová praxe. A na co se můžete těšit? Budeme zpívat, střídat hravé ásany se zaměřením chvilku na děti, chvilku na maminky a občas hlavně na společnou praxi. Budeme dělat blbiny, zaměřovat se na správný psychomotorický vývoj, jemnou a hrubou motoriku.

Máte-li doma dva sourozence nad 2 roky, jste vítání chodit společně! Za druhého aktivně se zapojujícího sourozence se platí 1/2 kurzu. 

Lekce trvá 45 minut formou kurzu s omezenou kapacitou maximálně 5 maminek s dětmi, abychom udrželi pozornost a kvalitní cvičení.

IMG_1758_1.JPG

BabYoga doma


aneb BabYoga ve třech krocích

BabYoga doma


aneb BabYoga ve třech krocích

O BabYoze jste už asi slyšeli a proto jste tady na stránkách BabYogy. BabYogové učení předávám pomocí pravidelných kurzů, avšak často mě oslovují i mimopražské maminky nebo ty, které do kurzu nemohou z jakýchkoliv důvodů docházet. Proto jsem vytvořila koncept "dálkového studia" BabYogy pomocí workshopu. 

Ve 3 po sobě jdoucích seminářích vás postupně do tajů BabYogy zasvětím a potřebné znalosti předám. Každý krok bude na 2,5-3 hodinky. Cviky si nejprve natrénujeme sami na sobě. Abychom je správně procítili a naučili se je s respektem k svému tělu. Tím se nám budou lépe praktikovat s miminky. Seminář bude obsahovat pranayamickou, teoretickou i praktickou část. Na poslední půl hodinku budeme cviky praktikovat již s miminky, abychom si případné špatné návyky odstranili a cviky správně pochopili. Mezi semináři budou cca 2 - 3 týdny na pravidelné trénování doma a hlavně zažití si cviků než pokročíme dále.

Program

·         10:00 - 10:30 úvod

·         10:30 - 11:00 pranayama (maminky)

·         11:00 - 12:00 ásany praxe maminky

·         12:00 - 13:00 praxe s miminky, otázky a odpovědi

Poprosím vás si sebou vzíti: deku, bavlněnou plenu, psací potřeby, masážní olej, nepromokavou podložku pod miminko, něco malého na občerstvení k obědu a hlavně dobrou náladu. 

Děti jsou vítány avšak seminář je dlouhý a děti určitě tak dlouho nevydrží být v klidu a rušily by naší koncentraci. Proto doporučuji se domluvit s partnerem nebo babičkou, zda by se mohla s miminkem jít na první dvě hodinky semináře třeba projít a přijít až na praktickou část s miminky.

Workshop je vhodný pro maminky s miminky, které chtějí interaktivní zábavné cvičení s miminky od narození do doby než se začnou plazit, pak další úroveň je od období plazení, lezení a prvních krůčků a následně 1,5-4 roky. Vše se vždy odvíjí dle jejich fyzických dovedností.  Semináře nejsou lektorské a proto nejsou určeny lektorům, kteří by BabYogu chtěli na základě absolvování celého workshopu vyučovat.

Cena celého workshopu (tj. 3 seminářů á 3 hod za 700 Kč) je 2 100 Kč. Při rezervaci jednotlivých kroků workshopu je cena semináře 800 Kč. Cena obsahuje skripta. 

Termíny a lokace workshopu naleznete v sekci semináře. V případě, že je nenaleznete a zatím nejsou stanoveny nové termíny, prosím, dejte vědět, váš zájem zde.